Město Teplice

Život v Teplicích

Znak města TepliceDíky atraktivní poloze v klidném prostředí mezi Českým středohořím a Krušnými horami, vzhledu města, množství parků, patřičné občanské vybavenosti a dostupnosti do Německa, Prahy i okolních měst jsou Teplice dlouhodobě považovány za jedno z nejpříjemnějších měst k životu pro všechny věkové skupiny. Tento zájem z Čech i zahraničí zaručuje dynamický a udržitelný růst a rozvoj Teplic s ohledem na lázeňskou tradici, v duchu tvorby města, v němž jeho obyvatelé žijí rádi.

Vizualita města a veřejný prostor

Lázeňství stálo v historii jako determinující městotvorný prvek. Právě díky němu je skrz Teplice táhne pás parků a promenád, doplněný o lázeňské stavby, jako je tomu v jiných evropských lázeňských městech.

Teplice

Pohled na město Teplice

Historickým centrem města je Zámecké náměstí, které si zachovalo svůj původní klasicistní ráz. Zbytek městského centra kolem Náměstí Svobody byl asanován a částečně nahrazen bytovou zástavbou v 70. letech minulého století. V roce 2013 a 2014 byla v centru otevřena dvě moderní nákupní centra Galerie a Fontána, jež poskytují komerční prostory a některé služby občanské vybavenosti. Centrem města je oblast kolem Benešova náměstí a Krupské ulice. Rezidenční čtvrtí Teplic je Šanov, typický specifickou vilovou zástavbou a propojením aspektu zeleně a staré zástavby, a Letná, jež poskytuje bydlení ve vizuálně přitažlivém a klidném prostředí, přesto však nedaleko městského centra. V jednotlivých částech města se nachází náležitá občanské vybavenost, od škol po obchody a restaurace.

Galerie města

Srpen 2017
Současné Teplice
Historické fotografie
Duben 2015
Květen 2015
Červen 2015
Srpen 2015 - vybavení bytů

Zajímavé odkazy

Letná Belveder - Žijte v pohodlí a kráse © 2024 Letná Belveder

Investor, prodejce T-Stav group

+420 775 214 905

Kontaktní formulář

Máte-li dotaz, neváhejte se zeptat. Budeme Vás obratem kontaktovat.
Nebo nám můžete ihned zavolat:

+420 775 214 905